BeyazBalıkesir
Bugünkü Haberler
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
Üst Lig Play Off Alt Lig
Balıkesir'in Haber Portalı
Balıkesir'in Haber Portalı

SON YORUMLAR

“SUÇA ORTAK OLMAYIN”
“SUÇA ORTAK OLMAYIN”
29 Temmuz 2020 00:08
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 126 views Okundu
Balıkesir'in Haber Portalı

Pınar Gültekin’in katledilmesinin ardından Balıkesir’de bir araya gelen kadınlar erkek şiddetini protesto etti. Kadınlar “İstanbul Sözleşmesi uygulansın”, “Sessiz kalmıyoruz” yazılı dövizlerle eylem yaparak, hükümeti kadın şiddetinin önüne geçmesi konusunda adım atmasını istedi.

 

Balıkesir Kadın Platformu üyeleri Ali Hikmet Paşa Meydanında bir araya gelerek, erkek şiddetine tepki gösterdi. Erkeklerinde katılarak destek verdiği basın açıklamasını okuyan Balıkesir Kadın Platformu Sözcüsü İnci Aydoğan Aydı, kadına şiddetin her geçen gün arttığını söyledi.

İnci Aydoğan Aydı: “Kadın cinayetleri, medyada yansıtıldığı gibi “Cinnet geçirdi, eşini öldürdü” şeklinde gerçekleşmiyor. Cinayet anlık bir eylem değil, öncesinde çok ciddi, çok ağır şiddet biçimlerini içeriyor. Açıkça cinayetlerin çoğu, göz göre göre, öncesinde uyarı sinyalleri ile gerçekleşiyor. Yani cinayet öncesi bu uyarı sinyalleri değerlendirilip ciddi risk faktörleri ortadan kaldırılırsa kadın cinayetleri önlenebilir! İstanbul sözleşmesi tam da devlete bu yükümlülükleri getiriyor.

Bu sözleşmeye ilk imza koyan ülke kadınları olarak elde ettiğimiz kazanımları geri vermeyeceğiz. Gözlerine artık siyah bant dahi koyulmasına gerek duyulmayan, yağmalanmış kadın bedenleri ortadayken İstanbul sözleşmesinden çekilmek kadınları  kör kuyularda merdivensiz bırakmak, kadın cinayetlerine ortak olmaktır.”

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa