BeyazBalıkesir
Bugünkü Haberler
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
Üst Lig Play Off Alt Lig
Balıkesir'in Haber Portalı
Balıkesir'in Haber Portalı

ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

CHP’den ulaşım zammına tepki
CHP’den ulaşım zammına tepki
3 Temmuz 2019 18:17
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 60 views Okundu
Balıkesir'in Haber Portalı

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir’de toplu taşıma araçlarına yapılan zamma tepki gösterdi.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, beraberinde ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve gençlik kolları üyeleriyle birlikte parti binasında bir basın toplantısı yaparak Balıkesir’de ulaşıma yapılan zamma tepki gösterdi.

Özellikle kampus hattındaki toplu taşıma araçlarına yapılan zammın yanlış olduğunu savunan Sarı; “Bu zam ile bu hatta öğrenciler 2,25 TL’den 3 liraya, 2,5 TL’den de 3 liraya sivil vatandaşlar için taşıma ücretleri arttırıldı. Öğrenciler için yüzde 33 siviller içinde yüzde 40 zam yapılmış. Bu kadar büyük bir zammı kabul etmek mümkün değil.

Şoförler Odası Başkanıyla da bu konuyu konuştuk. Bizim için esnafımız da öğrencilerimiz çok kıymetli. Amacımız şoför esnafını üzmek değil, ama öğrencilerimizin mağduriyetlerini gidermek. Bunu daha önce yaptığımız gibi çözebiliriz.

Mart 2018 tarihinde çıkan yasayla Büyükşehir Belediyemiz toplu taşıma ücretlerine destek sağlayabiliyor. Bunu geçtiğimiz dönem 30 Ekim 1209 sayılı kararla kampus hattındaki taşıma ücretlerine Büyükşehir Belediyesi 0,35 kuruş destek açıkladı ve destek veriyordu bu zammı süspanse edebilmek için. Bugün ülkeme kriz var. Mazot gelen zam ortada. Büyükşehir Belediyesi çözüm üretmek yerine öğrencimizin, işçimizin, emeklimizin, toplu taşıma kullanan vatandaşımızın üstüne yüklemesini kabul edemeyiz.

Bugün süspanse süresi doldu. Biz Belediyenin sizlerin, bizlerin kaynakları ile üretilmiş olan bütçenin yine vatandaş hizmetine sunulmasını istiyoruz. Bu farkın belediye bütçesinden karşılanmasını istiyoruz.

Öğrencilerin talebi ise aşağıya 1,5 liraya indirilmesi yönünde ülkemizin çeşitli illerinde bu fiyattan taşıma yapılmakta” dedi.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize el birliği ile destek olmak zorundayız. Bunu yapacak olanda Büyükşehir Belediye Başkanıdır. Büyükşehir Belediye Başkanını da bu bağlamda görevini yapmaya davet ediyorum” dedi.

 

-5 Temmuz’da protesto eylemi var

Öte yandan sosyal medya üzerinden örgütlenen Balıkesir’deki üniversite öğrencileri 5 Temmuz cuma günü saat 16.00’da Necatibey Eğitim Fakültesi (NEF) önünden Alihikmetpaşa Meydanı’na yürüyerek zamları protesto edecekler. Yürüyüş sonrası AHP Meydanı’nda basın açıklaması yapacak olan öğrenciler zammın gözden geçirilmesini isteyecek.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa