BeyazBalıkesir
Bugünkü Haberler
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
Üst Lig Play Off Alt Lig
Balıkesir'in Haber Portalı
Balıkesir'in Haber Portalı

ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

BİRLEŞİRSEK KAZANIRIZ, YOKSA KAYBETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
BİRLEŞİRSEK KAZANIRIZ, YOKSA KAYBETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
24 Temmuz 2019 02:43
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 72 views Okundu
Balıkesir'in Haber Portalı

KESK’e bağlı Eğitim Sen Balıkesir Şube Başkanı Abdurrahman Bulut, dün Şube salonunda yönetim kurulu üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında 1 Ağustos’ta başlayacak toplu iş sözleşmesi görüşmeleri öncesi diğer sendikalara birliktelik çağrısı yaptı.

Başkan Bulut’un, açıklamaları aynen şöyle: “1 Ağustosta başlayacak olan 2019 TİS görüşmelerine sayılı günler kala işyerlerindeki emekçilerin beklentileri ile sendikaların tavrı örtüşmüyor. Her yıl bir önceki yıla göre daha da yoksullaşan kamu emekçilerinin gözü, kulağı sendikalarda. Bu yıl beklenti yoksulluk sınırının üstünde bir ücrete ulaşmaktır. Kamu emekçilerinin haklarını savurması için üye oldukları sendikalar ise kısır döngü içerisinde birbiriyle rekabet eder durumda. Oysa işyerlerindeki beklenti sendikaların bir araya gelmesi, ortak taleplerle TİS masasına güçlü olarak oturmalarıdır. Her TİS döneminde yaşanan bu parçalı yapı hükümetin işini kolaylaştırmıştır. Bu nedenle de Kamu Emekçileri her dönem yeni hak kayıplarıyla masadan kalkmıştır.

Yaşam içerisinde ekonomik ve özlük sorunları aynı yaşayan, enflasyon karşısında eşit ezilen emekçiler TİS masasına gelince sendikalarının bir araya gelmemesini sorgulamalıdır. Bir araya gelmek için daha üreten sendikalarını birlik için zorlamalıdır. İş yerlerinde sağlanan birliği yukarıya taşımalıyız. Balıkesir’deki konfederasyonların ve Eğitim sendikalarının yöneticileriyle birlikte bir şeyler yapılması için görüşmeler yaptık ve yapmaya çalıştık. Yöneticilerden bulabildiklerimize yaptığımız görüşmelerde gerekli olduğu dile getirildi, sonra bir ama eklendiğini gördük.

Bugün buradan Balıkesir’de örgütlü bulunan Memur-Sen, Kamu-Sen, B. Kamu-iş, Türk-İş’e çağrımızdır. 2019 yılı kamuda işçi ve emekçilerinin TİS yılı, gelin birlikte olmak için adım atalım. Birlikte ortak taleplerle bir arada olmamızın önünde hiçbir engel bulunmamaktadır. Kıdem tazminatının fona devredilmesine hayır, tüm çalışanlara kadrolu iş güvencesi, EYT’lilerin sorunu acil olarak çözülmeli, kademeli vergi dilimi uygulamasına son verilmesi gibi temel talepler etrafında ortak açıklama vb. etkinlikler yapabiliriz. Bu şekilde yerelden başlayarak birlik ateşini tüm ülkeye yayalım, çok geç olmadan adım atalım. TİS sürecini kazanımla sonuçlanması için güçlerimizi birleştirelim”

 

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa