BeyazBalıkesir
Bugünkü Haberler
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
Üst Lig Play Off Alt Lig
Balıkesir'in Haber Portalı
Balıkesir'in Haber Portalı

ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

CAN DOSTLARA İYİ BAKILIYOR
CAN DOSTLARA İYİ BAKILIYOR
29 Temmuz 2020 00:02
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 113 views Okundu
Balıkesir'in Haber Portalı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, anlaşma sağladığı kamu ve özel kurumların yemekhanelerinde arta kalan günlük yemekleri; İvrindi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Ovaköy Sokak Hayvanları Bakımevi’nde yaşayan hayvanlara ulaştırıyor.

 

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı; İvrindi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Ovaköy Sokak Hayvanları Bakımevi’nde yaklaşık bin 500 sokak hayvanın; barınma, beslenme ve bakım ihtiyaçları karşılıyor.

Günde iki kez 6 farklı noktaya arta kalan yemekleri almaya giden ekipler, ortalama 2 ton civarında topladıkları yemeklerle hayvanları; sabah ve akşam olmak üzere besliyorlar. Ayrıca şehrin farklı noktalarına yerleştirilen 50’yi aşkın bayat ekmek toplama kumbarasından da gün aşırı ekmek toplayan ekipler, bunları da can dostların beslenmesinde kullanıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin bu uygulaması sayesinde hem artan yemeklerle bayat ekmeklerin çöpe gitmemesiyle israfın önüne geçiliyor hem de bütçeden tasarruf edilerek daha çok hayvana ulaşma imkânı elde ediliyor.

Vatandaşlar; yaralı, bakıma muhtaç can dostların tedavileri için 7/24 hizmet veren Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi Nakil Araçları, Büyükşehir Belediyesi 444 40 10 numaralı çağrı merkezi, ALO 153 ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na iletilen ihbarda bulunabilirler.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa