Ana Sayfa GÜNCEL, KENT, MANŞET, SİYASET, SÜRMANŞET 19 Haziran 2018 30 Görüntüleme

‘Oyunuzu verin, sandığa sahip çıkın’

Balıkesir Akademik Odalar Birliği (AKOB) 24 Haziran seçimleri öncesinde bir basın açıklaması yaptı. AKOB vatandaşa çağrıda bulunurken halkın geleceği için oy kullanmaya ve oylarına sahip çıkmaya çağırdı.

Balıkesir Akademik Odalar Birliği (AKOB) Mimarlar Odası Balıkesir Şubesinde bir basın toplantısı düzenledi. Balıkesir Akademik Odalar Birliği (AKOB) adına konuşan SMMMO Başkanı Metin Yalçın; “Bir arada yaşamak ve biz olmak için sandığa gidiyoruz” dedi.

Balıkesir Akademik Odalar Birliği (AKOB) adına konuşan SMMMO Başkanı Metin Yalçın 24 Haziran seçimleri ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yalçın konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “24 Haziran seçimine bir haftadan az bir zaman kaldı. OHAL altında,24 Haziran seçimine bir haftadan az bir zaman kaldı. OHAL altında, ülkenin kaderini belirleyecek milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başına gideceğiz. Eşitsiz seçim ortamına rağmen, halkımızın sağduyulu davranarak Türkiye’nin bu seçimden zaferle çıkacağına inanıyoruz.

Kendimize soralım; Çoğulculuk mu, tekleşme mi? Demokrasi ve özgürlükler mi, tek adam yönetimi ve OHAL rejiminin olağanlaşması mı? Barış, saygı, sevgi ve huzur mu, kavga, kutuplaşma, çatışma mı? Temel haklara saygılı hukuk devleti mi, yoksa kendi yaptığı anayasayı dahi çiğneyen keyfilik mi? Temelleri sağlam, kurumsal yapısı güçlü, güvenli bir ekonomi mi, krizden krize sürüklenen bir ekonomi mi? Mesleğinin geleceğinde söz sahibi olan meslek odası mı, hiçbir yetkisi ve sorumluluğu olmayan bir meslek odası mı?

Oylarımızla bu sorulara yanıt vereceğiz! Yani, 24 Haziran seçimlerinde Türkiye’nin geleceğini oylayacağız. Bu nedenle, toplumsal barıştan ekonomiye kadar, önümüze konan acı ilacı içip içmemeye karar vereceğiz! 24 Haziran’da hepimizin eşit ve özgür yurttaşlar olarak oy kullandığı, hiç kimsenin temsil hakkının engellenmediği demokratik bir seçim istiyoruz! Vatandaşın attığı oyum Mecliste temsil edilmesini istiyoruz. Biz kamu kurumu niteliğindeki meslek örgütleri kapsamında, anayasa ile kurulmuş akademik odalar olarak, ülkemizde tüm sivil toplum kuruluşlarının farklı görüşlerinin düşmanca ve ötekileştirici değil, demokrasinin bir geleneği olarak benimsendiği ve içselleştirildiği, hukukun üstünlüğüne ve kuvvetler ayrılığına inanan bir yönetim anlayışının ülkemizde egemen olacağına inanarak sandığa gidiyoruz. Halkımız ve siyasi partiler bu sorumlulukla hareket ettiklerinde, içinde bulunduğumuz ağır toplumsal ve ekonomik krizi en az hasarla atlatarak, yeni bir Türkiye hikayesi yazmak mümkün olacaktır.

24 Haziran’da, bir arada yaşamanın ve yeniden biz olmanın kapılarını açacak büyük bir uzlaşmanın kapılarını açarak hep birlikte barış toplumuna yürüyelim. Ülkemizin geleceğine ve toplumun ortak değerlerine karşı sorumluluğumuz gereği tüm üyelerimizi ve halkımızı 24 Haziran seçimlerinde ülkemizin, halkımızın ve mesleğimizin geleceği için oy kullanmaya, oyumuza sahip çıkmaya çağırıyoruz”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Mehmet Gürbüz