Bugünkü Haberler

PTT 1. LİG Puan Durumu

TAKIMLAR O G B M Av P
1- Gençlerbirliği 5 5 0 0 12 15
2- Boluspor 5 4 1 0 7 13
3- Adana Demirspor 5 3 1 1 7 10
4- Gazişehir Gzntp 5 3 1 1 4 10
5- Altay 5 2 3 0 9 9
6- Giresunspor 5 3 0 2 6 9
7- Afjet Afyonspor 5 2 1 2 7 7
8- Denizlispor 5 2 1 2 5 7
9- Osmanlıspor FK 5 2 0 3 7 6
10- Ümraniyespor 4 2 0 2 5 6
11- İstanbulspor 5 1 3 1 8 6
12- Altınordu 5 1 2 2 6 5
13- Balıkesirspor 4 1 2 1 4 5
14- Hatayspor 5 1 1 3 3 4
15- Eskişehirspor 5 1 1 3 6 4
16- Adanaspor 5 0 3 2 5 3
17- T.Y.Elazığspor 5 0 1 4 4 1
18- K. Karabükspor 5 0 1 4 2 1
Üst Lig Play Off Alt Lig
Beyaz Balıkesir
Beyaz Balıkesir
MİLLETİN ADAYI BALIKESİR’DE
MİLLETİN ADAYI BALIKESİR’DE
Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’in yurt genelindeki ziyaretleri devam ediyor. Son olarak Balıkesir Kuva-i Milliye Meydanında kendisini destekleyenler ile buluşan Akşener, AKP hükümetini ve Recep Tayip Erdoğan’ı eleştirdi. Akşener’in Balıkesir mitinginde...
11 Mayıs 2018 15:13
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 6 defa Okundu
Beyaz Balıkesir

Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’in yurt genelindeki ziyaretleri devam ediyor. Son olarak Balıkesir Kuva-i Milliye Meydanında kendisini destekleyenler ile buluşan Akşener, AKP hükümetini ve Recep Tayip Erdoğan’ı eleştirdi.

Akşener’in Balıkesir mitinginde öne çıkan bölümler şu şekilde:

BU YOLA SİZE GÜVENEREK ÇIKTIK

“Nam-ı değer Karesi ve Mehmet Akif’in şiir yazdığı şehir. Toprağının her metrekaresinden her santimetrekaresinden şehit kanı çıkan Balıkesir. Türkiye’nin incisi Balıkesir. Bu meydanı doldurdunuz kara kara düşünen annelerle, babalarla, işçilerle, işsizlerle. Allah sizden razı olsun, hakkınızı helal edin.

Allah’ın izniyle, sizlerin gayretiyle elbette 24 Haziran akşamı Cumhurbaşkanı Meral Akşener. Bu yola size güvenerek çıktık. Önce binler oldu, sonra yüzbinler oldu, sonra milyonlar oldu. Sırtımızı milletimize dayadık. Gayret bizden, Tevfik Allah’tan dedik. Allah’a şükürler olsun ki bu milletin imzasıyla ilk defa birinci derece 6 saat içinde 100 bin imzayı bularak milletin tek kadın adayı olarak karşınızdayım. Allah her birinizden razı olsun. En büyük desteği veren illerden biri Balıkesir. Özellikle kadınlarımıza, genç kızlarımıza ve Balıkesir’in hamarat ev kadınlarına özellikle teşekkür ediyorum.

İYİ PARTİ KURULMASAYDI

OLACAKLARI SİZ DÜŞÜNÜN

İyi partiyi kurmasaydınız bugün Türkiye’de ne konuşulacaktı şimdi ne konuşuluyor. Ağlıyorlar, zırlıyorlar ve siz ikna etmeye çalışıyorlar. Askerlik yan gelip yatma yeri değildir, bir de Türkiye babanın çiftliği değildir öğrendi. Ve bugün Balıkesir iyi bilir. Bugün 1950 seçimlerinin aynısını yaşıyoruz ve aynı sonuçları 24 Haziran’da alacağız inşallah. Ve milletimizin kararı, iradesi bu tek adam zulmünü, keyfini ve aile saltanatını demokratik kuralları içerisinde evine gönderecek inşallah.

CHP VE 15 VEKİLİNE TEŞEKKÜR

Seçime giremez dediler, giriyoruz. Antidemokratik engelleri aşmak için bir yol bulduk ve CHP’den bize destek veren o 15 vekil arkadaşımıza tekrar teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Ama olmazdı. Ben cesareti 28 Şubat’ta öğrendim. Sebebi şu: o zaman gördüm ki imanla korku aynı yerde bulunmuyor. O zaman korkak tavşanları, tavukları gördük. Fıtrat değişmiyor. Bugün de aynı korkuyu aynı insanlarda farklı bir biçimde görüyoruz. Balıkesir turizmin cenneti olması gereken Balıkesir, gençlerinin çalışıyor olması gereken Balıkesir, zeytinin dünya markası olması gereken Balıkesir ve çiftçinin çocuğunu okutabilecek parayı kazanması gereken Balıkesir. Bunların hiçbiri yok. İnci gibi parlayan Balıkesir üstüne kül örtülmüş gibi bir renksizliğe büründü. Soruyorum size. Ey kadınlarımız. Çocuklarınızın sabah okula gidip aksam eve dönerken her hangi bir caninin zulmüne uğramayacağına emin misiniz? Hayır. Bunların ortadan kalkması için yola çıktık. Kadınlarımıza evde oturacaksınız diyen anlayışa hayır demek için yola çıktık. Genç kızlarımızın ekonomiye katkıda bulunması için yola çıktık. Annelerin çocukların geleceğinden endişe duymaması için yola çıktık. Balıkesir’le ilgili bir araştırma yaptırdık. En çok genç işsiz burada. Ve dolayısıyla 4 yıllık okulda mezun olup hala babasından harçlık istemek zorunda olan o çocukları buradan sesleniyorum. 24’ü akşamı Cumhurbaşkanı olacağım. Sizlerin desteğiyle olacağım. İlk 100 günde Balıkesir tekrar pırıl pırıl parlayacak. Sizlere ya iş bulacağım ayda iş bulununcaya kadar vatandaşlık maaşı bağlayacağım. Anne ve babalarınızın karşısında utanma, mahcup olma durumunda bırakmayacağım. Fikirlerinizi dikkate alacağım ve size inanıyoruz. Onlar sizden korkuyor, onun için işsizliğe mahkûm ettiler. Onun için her şehirde bir üniversite açıldı, devasa binalar yapıldı içinde hoca yok, eğitim yok. Bu eğitim politikasıyla yandaşların cebine kepçeyle para akıttılar siz işsizsiniz.

MAZOT 1,5 TL OLACAK

Bugün gelirken mazota baktım 5.6 olmuş. Soruyoruz muhteremlere. Neden çiftçinin elinden ekmeyi aldınız. Pahalı dediler. 5.6’ya mazot kullandırırsan, yemi dünya kriterleri üzerinden satarsan çiftçi ürününü pahalıya üretir. Buradan ilan ediyorum. ABD çiftçisi 1.5 liraya mazot kullanıyor oradan mısır ithal ediyorsunuz. Bizim dönemde çiftçi 1.5 liraya mazot kullanacak. Çiftçi yeniden üretir olacak. Fabrikalar kuracağız.

70 milyar dolara fabrikaları özelleştirdiler. Peki ne oldu millete söven bir şahsın vergi borçları silindi. 30 milyon borçlumuz var 4,5 milyon kişi krediler sebebiyle peşlerinde avukatlar var. Öncelik şehit ve gazi, sonra işsiz ve sonra asgari ücretlilerin borçlarını siliyoruz. Ben bunu açıkladım.

 

“TAMAM”

Adam sinirlerini zıplatıyorsunuz. Siz tamam derseniz tamam dedi. Tamam mı? Ee duyun Sayın Erdoğan. Allah büyük. 3 milyona yakın insan twit attı, şimdi şok bozuldular. Gençlere benden sıkıldınız dedi. Gerçekten sıkıldık, gerilmekten bıktık. Bir yüzükle yola çıkaranların çocuğunun gemicik sahibi olmasından bıktık. Hakkını yemeyelim. Arkadaş yüzüğü gösterirken dedi ki bundan başka mal mülk edinirsem bilin ki hırsızlık yapmışımdır. Kendi dedi. Mal varlığımda cumhurbaşkanlığı döneminde ailevi mal varlığımda liralık artış olmayacak. Hiç kimseyi oğlummuş, kocammış aramayacak. Hiçbir bürokratı aramayacak. Ama bu vatan çocuklarının hakkını korumak benim namus borcum. Bu borç silme meselesinden hortladılar. Parayı nerden bulacaksın dediler. Mehmet Şimşek kiralanan paralar için fıstık parası demişti. Oradan bulacağım. Millete verilecek parayı nereden bulacaksın, Şimşek’in cebine koyarken hampadan koyacaksın. Bunlar millet düşmanı. Neresi yerli ve milli?

 

Sizlerin hacizcilerden kurtaracağız. Çiftçiler affın içinde yer alacak. Biz bunların üzerinde hepimizi aldatan hırkayı çıkartacağız. Onun için korkuyorlar ve en çok bize sövüyorlar. Ve ülkemde yönetim boşluğu var. Fransa’da bir grup ahlaksız, şerefsiz çıkmış Kuran’da değişiklik yapılmasını istiyor. Hadi oradan! Ama bizimkiler karşılık olarak Fransızca bölümleri yasaklıyor. Sen Macron’un ayağına gidip uçak ihalesini iptal et. Böyle bir şey olmaz. Osmanlı’dan beri Avrupa’da Türkler müslümanlığın temsilcileridir. Sen buradan laf yetiştireceğini yaptırım uygula. Yeni 2 ay oldu Fransız eti yedirdin bize. Gittin uçak aldın. Uçak ihalesini iptal ettin mi. Yaptırım böyle yapılıyor. Çeneyle ey Fransa olmaz. Dış politika yönetim boşluğu var. Ülken yönetilemiyor. ABD 10 binlerce km öteden geldi bölgeyi bombalıyor. Rengi dili ne olursa olsun çoğunluğu Müslüman olan kardeşleri bombalıyor sen de Trump reise dua ediyorsun. Yaptığın adalet saraylarında adalet yok. Ondan sonra dönüp benden sıkıldınız ama şunları şunları yapacağım diyorsun 1 6ıyıldır bun ülkede iktidar olan sensin. Ne yanlış varsa senin eserindir. 16 yıldır yöneten sensin. Yetmedi Cumhurbaşkanı oldun. Tek adam olmak istiyorsun. Her şey benim olsun diyorsun. Sana hayır diyoruz yönetim boşluğunu doldurmak için geliyoruz. Yönetim boşluğunu ortadan kaldırmak için geliyoruz. Dolar Euro aldı başına gitti. Bir ekonomi bakanı var evlere şenlik. Bizi ilgilendirmez diyor. Neden benzine zam yapıyorsunuz kardeşim. Neden tüketim malzemelerine zam yapıyorsun kardeşim. Dolayısıyla doları uçması, kaçması elbette seni ilgilendirmiyor. Senin yanlış politikaların neticesinde ekonomi 2 takla attı burnunun üstüne düştü. 500 milyar dolar borç aldık. Senin cebine yandaşların cebine gitti. Bu paralar nerelere gitti. Allah’ın izniyle iktidar olacağız, Cumhurbaşkanı olacağım ve bu paranın hesabının sizin adınıza soracağım inşallah.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ “İYİ” OLACAK

Sandıklara iyi parti sahip çıkacak bundan emin olsun. Gençlerden, hanımlardan rica ediyorum kontrol edin. O gece akşama kadar ıslak imzalar alınıncaya kadar ayrılmayacaksınız. Ev ev kapı kapı dolaşacaksınız hem iyi partiye hem Meral Akşener’e oy isteyeceksiniz. Size buradan söz veriyorum. Kızlarımızın, delikanlıların iş bulduğu, öldürülmediği bir hukuki sistemi kuracağıma huzurunda söz veriyorum. Gece huzurlu uyuyacağınız sabah huzurla kalkacağınıza söz veriyorum. Gece ağlayan bir anne baba  varsa Allah bana bir şey nasip etmesin. Bunu başarmak için sizden güç istiyorum. Bu meydanı dolduran sizler pek çok zorluğu aşarak geldiniz. Bu resmin kıymetini anlatmam mümkün değil. Cenab-ı Hak bunu bana ölünceye kadar unutturmasın. Ve sizin karşınıza boynu eğik bırakmasın. Buradan herkesin huzurunda şunu söylemek istiyorum. Ey korkak tavuklar gelin bakın su meydana. Biz bu işi başaracağız. Allah’a emanet olun.”

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa