Bugünkü Haberler
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
Üst Lig Play Off Alt Lig

ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

Yağlı güreşin kalbi Balıkesir’de atacak
Yağlı güreşin kalbi Balıkesir’de atacak
24 Temmuz 2019 03:09
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 9 views Okundu

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Büyükşehir Belediye Meclisinde Meclis Başkanı ve aynı zamanda Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı Yücel Yılmaz’a kırmızı dipli mum vererek, Başkan Yılmaz’ı Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’ne davet etti.

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, bu yıl 2,3 ve 4 Ağustos’ta yapılacak olan Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri öncesi Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisinin Temmuz ayı 3. oturumunda bir konuşma yaparak tüm meclis üyelerini Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’ne davet etti.
Kurtdereli Güreşlerinin Balıkesir ve Türkiye için önemine değinen Başkan Dinçer, “Cihan Pehlivan Kurtdereli Mehmet Pehlivan “Ben her güreşe çıktığımda Türk milletinin şerefini, onurunu düşünerek çıkıyorum” dediğini hiç unutmam. Aynı şekilde Gazi Mustafa Kemal Atatürk de “Ben bu söz tüm sporcularının hepsine atfediyorum” demişti. Bu derece önemli bir kişinin Karesi’de Kurtdere Mahallesinde güreşlerini yapıyoruz. Bugüne Kırkpınar’dan sonra Türkiye’de ki en üçlü güreşler bizim Kurtdere de oluyor. Bu konuda Yücel Başkanı ayrıca teşekkür etmek istiyorum. İnşallah bizde bu yıl bunun devamını getireceğiz. Bu tip şeyler herkesin katlımı ve beraber olmakla gerçekleşir. Ben buradan hepinizi 2,3 ve 4 Ağustosta yapılacak olan Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’ne davet ediyorum” dedi.
Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan daha sonra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı Yücel Yılmaz’a kırmızı dipli mum vererek güreşlere davet etti.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa