Bugünkü Haberler
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
Üst Lig Play Off Alt Lig

ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

DÜRÜST İNSAN DESİNLER YETERLİ
DÜRÜST İNSAN DESİNLER YETERLİ
17 Temmuz 2019 01:57
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 14 views Okundu

Göreve gelişinin 100.gününde A Takımıyla birlikte Balıkesir basınının karşısına geçen Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “İnsanların bana güvenmesini istiyorum. Doğru Dinçer olarak söylemlerinin olmasını istiyorum. Ve bununla ilgili de elimden gelen her şeyi yapıyorum. ‘Şehrül Emin’ deriz. O şehrin emini olmak, güvenilir insan. Dinçer yapıyorsa doğrusunu yapıyordur. denilmesini istiyorum. Dinçer dürüst insandır desinler istiyorum” dedi.

 

 

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan göreve gelişinin 100.günü nedeniyle bir basın toplantısı yaptı. Başkan Orkan yaptığı konuşmada gelir getirici projeler yapmak istediklerini söyledi ve ekledi: “Ben atak bir insanım. Futbolda en iyi savunma hücumdur derler. İlk 1 sene de 2’inci, 3’üncü senede yapacağımız atakların altyapısını hazırlamamız lazım.”
Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, başkan yardımcıları Mustafa Baki Yarımdağ, Şaban Akkol ve Uğur Türkmen ile daire müdürlerinin de katıldığı bir basın toplantısıyla Karesi’de geçen 100 günü anlattı ve projelerinden bahsetti.
Karesi’de 181 bin kişinin hakkını savunduklarını söyleyen Başkan Orkan, kendisinin istişareden yana olduğu söyledi.
Göreve gelince mecliste grubu bulunan partileri tek tek ziyaret ettiğini anlatan Orkan; “Ben istişareden yanayım. Göreve gelince mecliste grubu bulunan partilere ziyaret ettim ve onlardan şunu istedim. Karesi’yi beraber yönetelim, berabere hareket edelim. Gittiğim tüm partilerde iyi ve güzel karşılandık. Tepkiler de güzel oldu. Benim için istişare çok önemli. Siyasi deneyimlerde şunu gördüm. Ben yaptım oldu mantığını Karesi Belediyesi’nde yapmaya çalışırsak sağlıklı sonuç elde edemeyiz. Biz Karesi’de 181 bin kişinin hakkını savunarak belediyeye yönetmeye çalışıyoruz. Bizim ana prensimiz bu” dedi.
TELLİOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ
Karesi’de sakin bir seçim süreci geçirdiklerini söyleyen Orkan, rakibi Levent Tellioğlu’na da teşekkür etti. Kimseyi ötekileştirmek istediklerini belirten Orkan; “Doğru adım atmak için beraber hareket etmeliyiz. Herkesi memnun edebilecek, Karesi’de yaşayanları memnun edebilecek doğru adımları atmak istiyoruz” diye konuştu.
“GELİR GETİRİCİ PROJELER YAPMAK İSTİYORUZ”
İlerleyen süreçte yapılacak projeler hakkında bilgiler veren Orkan; “Belediye başkanı olunca şuna da çok dikkat ettim. İnsanların bana güvenmesini istiyorum. Doğru Dinçer olarak söylemlerinin olmasını istiyorum. Ve bununla ilgili de elimden gelen her şeyi yapıyorum. Tabir-i caizse ‘Şehrül Emin’ deriz. O şehrin emini olmak, güvenilir insanı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Kendimize göre bazı hedeflerimiz de var. Kuruluşu yeni olan bir belediyeyiz ve gelir getirici projelere imza atmalıyız. Güneş enerji santralleri çalışmamız var. Biz bizden sonrasını da düşünerek hareket ediyoruz. Güçlü belediye olmak istiyoruz. Atatürk Evi projem vardı. Maalesef bürokrasi olarak istediğimiz adımları atamadık. Üçpınar tarafından seyir tepesi dediğimiz bir yer var. Oraya Karesi Kalesi oluşturmak istiyoruz. Onunla birlikte Osmanlı dönemiyle ilgili eserler ve Cumhuriyetin kuruluşuyla ilgili olarak da mesela Atatürk Evi’ni oraya yapabiliriz. Orası 450 dönüm. Karesi Belediyesi’ne ait bir yer. Orasını insanların hoşnut olabileceği bir yer yapmak istiyoruz. İzmir-İstanbul Otobanı bitiyor. Otobanın çıkış noktasında Karesi Belediyesi’ne ait yerler var. Oralarda Karesi dinlenme tesisi gibi bir yer yapmak istiyoruz. Belediyeye gelir getirecek unsurları taşıyan ve ileride outlet olarak kullanılabilecek bir yer yapmak istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz sağ olsun 5 yıllık dönemde köylerde her türlü çalışmayı yapmış durumda. Parke taşı üretim yeri yapmayı planlıyoruz. Hem bize lazım hem de ihtiyacı olan kişilere de bunları vermeyi planlıyoruz. Ticaret Odası’yla yaptığımız görüşmelerde Küçükbaş Organize Sanayi Bölgesi’ni oluşturmayı düşünüyoruz. Bununla ilgili de bayağı bir ilerleme kat ettik. İnşallah bunu da yaparsak hayvancılığı da destek vermiş oluruz. Adnan Menderes Mahallesi’nde gençlik ve kültür merkezi yapmayı planlıyoruz. Engelli ve yaşlılar için mola evi yapmayı planlıyoruz. Aromatik bitkileri Kocaavşar bölgemizde yetiştirmeye devam ediyoruz. Büyükşehir Belediyemizle beraber yapmayı planladığımız şeyler de var. Kültür ve kongre merkezi yapmak istiyoruz. Başka şehirlerle kaynaşma olur diye düşünüyorum. Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın evini müze yapma projemiz var. İnşallah onu da yapmayı planlıyoruz. Kırsaldaki bayanların iş gücüne katılması için planlamamız var” açıklamasında bulundu.
“KAVGAYI BALIKESİR İÇİN VERELİM”
Balıkesir’in 9 milletvekiline de seslenen Başkan Dinçer Orkan; “Biz daha önceki dönemlerde İlçe başkanlığı, il başkanlığı yaptık. Kavgadan fayda gelmiyor. Ben istiyorum ki kavga vereceksek Ankara’da verelim Balıkesir için. Buradan tüm vekillerimize de sesleniyorum. Bir şey isteyeceksek Balıkesir için isteyelim. Sonunda ben kendi şahsımda istemiyorum. Yeni dönemde tüm vekillerimizle, belediye başkanlarımızla beraber hareket edersek güçlü bir Balıkesir oluruz” diye konuştu.
Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan yaptığı açıklamaların ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa