Bugünkü Haberler
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
Üst Lig Play Off Alt Lig

ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

CHP’den İmamoğlu’nun bağış kampanyasına destek
CHP’den İmamoğlu’nun bağış kampanyasına destek
14 Mayıs 2019 17:52
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 10 views Okundu

 

YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal etmesinin ardından vatandaşların; ‘Her şey güzel olacak’ mesajlarıyla CHP’nın hesabına destek amaçlı para yardımı yapması üzerine genel bir kampanya başlatıldı. Kampanya kapsamında dün Balıkesir’deki CHP’liler ve vatandaşlar bankaya giderek bağış yaptı.

 

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu için başlatılan bağış kampanyasına Balıkesir’den de destek geldi. Balıkesir İl Teşkilatı dün beraberinde ilçe teşkilatları, CHP’li ilçe belediye başkanları ve vatandaşlarla birlikte İş Bankasına giderek İmamoğlu’nun seçim kampanyası için bağışta bulundular.

23 HAZİRAN’DA YAZ GELİYOR

Kampanya öncesi AHP meydanında bir basın açıklaması yapan CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, YSK’nın aldığı kararın hukuksuz olması yanı sıra vicdanlara sığmadığını iddia etti. Sarı sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bugün Cumhuriyet Halk Partisi il örgütü olarak İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun yenilenen seçimine destek olabilmek için maddi katkıda bulunabilmek için bir araya geldik. Birazdan bankadan yapılacak olan seçim çalışmasına destek olacağız. Ne için bu desteği oluyoruz? Bugün burada aramızda sivil vatandaşlarımız da var, sadece partililerimiz değil.

Bugün ülkemiz de yaşatılmış olan bu hukuksuzluğa karşı el birlik tepkimizi vereceğiz. İstanbul’da belediye başkanlığı seçiminin iptal edilmesinin ne hukuka ne vicdana ne ahlaka sığan hiçbir yanı yoktur. İstanbul’da yapılan seçimlerde aynı zarfa atılan 4 pusula var. muhtarlık, meclis üyeliği, ilçe belediye başkanı, Büyükşehir belediye başkanı iptal olan sadece bir tanesi.

Gerekçe olarak sunulan sandık kurullarındaki hukuksuzluk. Aynı sandık kurulu 3’ünü geçerli sayarken sadece Büyükşehir Belediye Başkan oyunu geçersiz sayarak hukuka ve vicdana aykırı bir karar almıştır. Türkiye’nin neresinde olursa olsun, kim yaparsa yapsın CHP olarak bu hukuksuzluğun başında dimdik duracağız.

Biz ülke geleceğinden kaygı duyan, ülke geleceğinden endişe duyan canını vermeye razı olan bizler bu mücadelede asla geri adım atmayacağız. Geçtiğimiz günlerde bağış yaptığı için bıçaklanan bir arkadaşımız oldu hiç kimse korkmasın bu ülkenin adaletini, hakkın hukukun savunucu olan CHP var. Bizler bu baskıya karşı daha fazla çoğalacağız. Bunu yine halkımız başaracak.

Bugün İstanbul’daki seçim çalışmalarına bağış yapmak için toplandık, yakında da bize verilecek görevleri İstanbul’da yapacağız. 23 Haziran’da yaz geliyor” dedi.

Açıklamanın ardından partililer ve beraberindeki vatandaşlar bankaya girerek İmamoğlu’nun seçim kampanyası için bağışta bulundular.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa