Bugünkü Haberler
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
Üst Lig Play Off Alt Lig

ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

Bal-Kes müflis bir iş adamı konumunda
Bal-Kes müflis bir iş adamı konumunda
15 Mart 2019 11:07
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 8 views Okundu

Yaklaşık 30 milyon TL borcu olan Balıkesirspor Baltok’un Kulüp Başkanı Mustafa Bahçeci, kulübün içinde bulunduğu ekonomik şartları kamuoyu ile paylaştı. Bahçeci “Bu sezon için acil 5 milyon TL ihtiyaç var” dedi.

 

 

 

Balıkesirspor Baltok Kulüp Başkanı Mustafa Bahçeci, beraberinde kulüp yöneticileri ve teknik direktör Giray Bulak ile birlikte kulüp tesislerinde bir basın toplantısı düzenleyerek kulübün yaşadığı ekonomik zorlukları kamuoyu ile paylaştı. Tarım İl Müdürlüğünden arsa tahsisi konusunda kulübe çıkarılan zorluklardan, Süper Lig döneminde oynayan Portekizli oyuncu Nuno Coelho alacakları dolayısıyla kulübe çekilen ihtarlardan, bankalara borcu nedeniyle teminat mektubu alamayan kulübün son durumu hakkında bilgi verdi.

Toplantıda takımın içinde bulunduğu ekonomik koşullardan dert yanan Kulüp Başkanı Bahçeci, özellikle bankalar nezlinde itibarı kaybolan Balıkesirspor’un acilen 5 milyon TL’ye ihtiyacı olduğunu açıkladı.

 

-Balıkesirspor’un tüm bankalara haczi var!

Konuşmasına yeni kulüp tesisleri için Büyükşehir Belediye Meclisince tahsissi yapılan 200 dönümlük mera arazisi konusunda Tarım İl Müdürlüğündeki bürokratların sorun çıkardıklarını söyleyerek başlayan Bahçeci, mera komisyonunu ve Tarım İl Müdürlüğündeki bürokratları sert bir dille eleştirdi.

Kulüp Başkanı Mustafa Bahçeci, yaklaşık 1 saat süren basın toplantısında özetle şunları söyledi; “Bir eşya piyangosu düzenledik. Bir ay önce kararını aldık. 30 bin adet bilet basacağız dedik. Biraz önce bahsettiğim kapılara gittiğimizde taleplerimiz oluyor onlarda haklı olarak usanmışlar. Bu serzenişlerini zaman zaman nezaket sınırları içinde dile getiriyorlar. Biz dedik ki yükü çoğa yayayım insanlar az etkilensinler. Böyle bir eşya piyangosu yapalım dedik. Samsunspor ve benzeri kulüpler yapmışlar. Güzel netice ve sonuçlar almışlar. Bizde yapalım dedik. İl Dernekler masasından gerekli onayları aldık. Milli Piyango Genel Müdürlüğünden gerekli onaylar için belgeleri gönderdik. Dediler ki vereceğiniz eşya piyangosundaki hediyelerin yüzde 10 fazlası kadar tutar teminat mektubu vermeniz gerekli. Hemen temin edelim dedim. Bizde Balıkesir’de ticaret yapıyoruz. Kendi bankama dedim ki Mustafa Bahçeci olarak bunu bana verin dedim. Balıkesirspor olduğu için olmaz. Balıkesirspor’un bizde aktif hesabı var onun üzerinden değerlendirelim dediler. Adını vermeyeceğim bir devlet bankası hatta bölge müdürü nezlinde görüşmeler yaptık ve bana dönüş yaptılar.

“Balıkesirspor’un tüm bankalarda ve bizde haczi var” dediler. Artı daha önce kullandığı çeklerin arkası yazılmış. Bizden önce çek kullanılmış, bilemiyorum hangi dönemde. Mutlaka bir ihtiyaç hasıl olmuş ki kullanmışlar. Yine o dönemde sıkıntılardan dolayı o çekler ödenememiş.

Arkadaşlar bir şirket düşünün bu şirketin çekinin arkası yazılmış. Ticaretten gelen bir insanım bir şirketin çekinin arkası yazıldıysa Türk Ticaret Kanununa göre onun işi bitmiştir. Bankalar nezlinde olsun tüccarlar nezlinde olsun onun itibarı sıfırdır, ayakta duramaz. Balıkesirpsor, Kuvay-i Milliye şehrinin en değerli markası 53 yıllık koca çınar itibarsız bir iş adamı konumunda bankalar nezlinde. Müflis bir iş adamı, müflis bir şirket konumunda. Ben bu kulübün başkanıyım çok üzgünüm. Bugüne kadar bunu ben sizlerle paylaşmadım ama maalesef durumumuz bu.

Daha öncede bir yönetici döneminde bu kulübe büyük bir para veriliyor. İşte Büyükşehir Belediyesi benzinlik vereceğim diyor. Bu benzinlik Büyükşehir Belediyesince ilgili iş adamına verilmiyor. O iş adamı bir süre bekliyor talep ediyor. Ancak konu bugüne kadar çözülemedi ve bu konu iş adamını tahrik etti herhalde her gün kulüp hesaplarımıza haciz geliyor.

Şimdi çekinin arkası yazılmış, tüm hesapları hacizli bir Balıkesirspor. Balıkesir’deki bankalarla hiçbir şey yapamıyorum.  Balıkesir’deki bankalar üye aidatı olarak götürüp 100 TL yatırsanız bile gidip alamıyorum. Hemen haciz hesabına gidiyor. Sadece federasyondan aktif bank ile çalışıyoruz. Sadece Bursa’da bir şu Balıkesirspor Aktif Banka mecbur. Tablo bu değerli arkadaşlar teminat mektubunu halledip çekişli yapmaya çalışacağız ve buradan 2 milyon TL gelir elde etmeyi planlıyoruz. Bu geliri sahaya çıkan kahramanlarımıza vereceğiz” dedi.

 

-Nuno Coelho meslesi

Takımın Süper Lig mücadele ettiği yıl formasını giyen Portekizli oyuncu Nuno Coelho konusunda konuşan Kulüp Başkanı Bahçeci, daha önce taksite bağlanan fakat ödemesi yapılmadığı için FİFA’ya giden futbolcunun alacakları nedeniyle daha sonra CAS aracılığı ile kazandığı dava nedeniyle Türk Futbol Federasyonun kendilerini 15 gün önce bilgilendirdiğini söyledi.

Yaklaşık 1 milyon Euroluk alacak konusunda futbolcunun avukatı ile kulüp avukatlarının görüştüğünü bu parayı da taksite bağlatmak istediklerini ifade eden Bahçeci, olmaması halinde bir B planları olduğunu söyledi. Bu para ödenmediği takdirde federasyonun kendilerine 6 puan silme ve 2 dönem transfer yasağı cezası vereceğini hatırlatan Bahçeci, “Kulübü zora sokmayacak ve ödemeyi uzun zamana yayacak bir ödeme planı hazırlıyoruz. Karşı tarafta bunu kabul edecek bir izlenim aldım. Bizim her zaman B planımız var. Bu yapılandırma olmadı zaman parayı ödemediğimiz zaman 2 dönem transfer yasağı 6 puan cezası. Tabi bunun telaffuzu bile hoş değil. Ben inanımyorum Balıkesir’in dinamikleri kulübü yalnız bırakmayacaklarıdır. Gereği konusunda en azından biz yönetim olarak üzerimize düşeni yapacağız. Ben siz bunu taahhüdünü verebilirim. Böyle bir güncel sıkıntımız var” dedi.

 

-Acil 5 milyon lazım

Balıkesirspor Baltok Kulübünün bugün 30 milyon TL’nin altında bir borç olduğunu belirten bahçeci göreve geldiklerinde 37-38 milyon civarında bir borç yükü olduğunu belirtti. Ve “Şuanda Nuno Coelho konusu hariç 5 milyon TL paramız olsa sezon sonunu gayet güzel getiririz. Bununla ilgili girişimimiz var” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa