Bugünkü Haberler

PTT 1. LİG Puan Durumu

TAKIMLAR O G B M Av P
1- Gençlerbirliği 6 6 0 0 14 18
2- Boluspor 6 5 1 0 9 16
3- Adana Demirspor 6 4 1 1 8 13
4- Gazişehir Gzntp 5 3 1 1 4 10
5- Denizlispor 6 3 1 2 7 10
6- Altay 5 2 3 0 9 9
7- Giresunspor 5 3 0 2 6 9
8- Afjet Afyonspor 5 2 1 2 7 7
9- Hatayspor 6 2 1 3 4 7
10- Osmanlıspor FK 6 2 0 4 7 6
11- Ümraniyespor 5 2 0 3 5 6
12- İstanbulspor 6 1 3 2 8 6
13- Altınordu 6 1 2 3 6 5
14- Balıkesirspor 4 1 2 1 4 5
15- T.Y.Elazığspor 6 1 1 4 8 4
16- Eskişehirspor 5 1 1 3 6 4
17- Adanaspor 6 0 3 3 6 3
18- K. Karabükspor 6 0 1 5 2 1
Üst Lig Play Off Alt Lig
Beyaz Balıkesir
Beyaz Balıkesir
ÇIRAY: “PARTİ KURMAK, TURŞU KURMAYA BENZEMEZ”
ÇIRAY: “PARTİ KURMAK, TURŞU KURMAYA BENZEMEZ”
İyi Parti Balıkesir İl Teşkilatının 1. Olağan Genel Kurulu, Ekilmiş Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Genel Kurula İyi Parti Genel Sekteri ve Parti Sözcüsü İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok,...
5 Mart 2018 16:05
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 4 defa Okundu
Beyaz Balıkesir

İyi Parti Balıkesir İl Teşkilatının 1. Olağan Genel Kurulu, Ekilmiş Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

Genel Kurula İyi Parti Genel Sekteri ve Parti Sözcüsü İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, ilçe başkanları, il delegeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Kongrede Divan Başkanlığına Aytun Çıray, başkan yardımcılığına İsmail Ok, katip üyeliklere Özgür Özcan, Keriman Kültür, Fisun Ayman seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Genel Başkan Meral Akşener’in kongre mesajı okundu. Genel kurulda daha sonra faaliyet raporu, mali rapor ve tahmini bütçe okunarak oylandı.

 

İYİ PARTİ TOPLUMUN UMUDUDUR

Kongrede protokol konuşmalarında açılış konuşmasını yapan İyi Parti İl Başkanı Nedim Tuna, İyi Parti’nin her gün milyonlarca kişinin umudu olduğunu söyledi. İyi partinin konumu itibariyle siyasi yelpazede Milli Merkezi temsil ettiğini ifade eden Tuna, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Özellikle belirtmek isterim ki, partimiz, merkezin sağında veya solunda değildir. Tüm vatanseverleri kucaklar. Herkesçe bilinmelidir ki, İyi Parti Türkiye’nin makul aklı ve sağduyusudur. Aklı ve milli çıkarları politikalarının merkezine koyan bir partidir.

İyi Parti, kimsenin kendisini yabancı ve öteki hissetmediği, cesur yürekli insanların, ortak payda olan Türkiye sevgisi ve Türkiye’nin parlak geleceğinde birleştiği partidir.

İyi Parti, ortak bir paydada, normalleşen parlamenter demokrasi, hukuk devleti ve kalkman Türkiye düşüncelerinde birleştiği partidir.

Herkes bilsin ki, biz, normalleşmenin, projelerin, çözümlerin, zaferlerin, huzurun, güven duygusunun partisi ve her bireyin umudu olacağız. İyi Parti adaletin, huzurun, güvenin, normalleşmenin ve başarının tek adresidir. Önemle, altını çizerek belirtmek isterim ki, İyi Parti, Türk Devletinin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğüne ve Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu, sonsuza kadar yaşatmakta kararlı olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluş ilkelerine sıkı sıkıya bağlı, güçlendirilmiş demokratik parlementer sistemi, kuvvetler ayrılığını, hukukun üstünlüğünü esas alan, demokratik, sosyal ve laik bir devlet anlayışını hayata geçirmeyi taahhüt eder.

Amacımız parlamenter sistemi güçlendirerek Türkiye Cumhuriyetini fabrika ayarlarına döndürmek olacaktır. Bunu gerçekleştirmemize hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.

Ayrımcılığın ve ötekileştirmenin olmadığı bir toplum isteyen, adil seçim, adil yönetim ve adil yargı isteyen, parti devleti değil, hukuk devleti isteyen ekonomik kalkınma ve adil paylaşım isteyen, liyakat esasına göre yönetilen bir kamu düzeni isteyen, herkesin İyi Parti çatısı altında buluşması kaçınılmazdır. İyi Parti sadece bizim değil, toplumun tamamının umududur” dedi.

 

ÇIKTIĞIMIZ BU YOLDA YERELDEN

GENELE BİRİNCİLİĞE TALİBİZ

Kongrede daha sonra konuşan İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, İyi Parti olarak yerelden, genele birinciliğe talip olduğunu söyledi. Genel Başkan Meral Akşener’in ilk seçimde Cumhurbaşkanı seçileceğini ifade eden Milletvekili Ok, “Partiyi kuramazlar dediler kurduk, seçime girmezsiniz diyorlar, seçime de gireceğiz” dedi. Ok konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “ “Bu topraklar kutsal toprak. Bu vatanın her karışı şehit kanları ile sulanmış. Balıkesir Kuvay-i Milliye kıvılcımın yakıldığı şehir.

Ülkemiz gerçekten zor bir süreçten geçiyor. Türkiye Cumhuriyeti kuruldu kurulalı hiç bu kadar zorlu süreçle karşı karşıya gelmedik. Ülkeyi 15 yılda bu hale getirenlerin ifadesiyle Türkiye Cumhuriyeti milli güvenlik sorunu ile karşı karşıya. 15 yıldır milletimiz Ak Parti’nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde AKP’ye yetki verdi. Bunlar emanete ihanet ettiler. Türk milletinin kendilerine verdiği emaneti koruyamadılar. PKK ve PKK’nın elebaşıyla Türkiye Cumhuriyeti Devletini aynı masaya oturturdular. FÖTE ile Amerika ile yapılan pazarlıklar sonucu devleti FETÖ’nün ayağına serdiler. Ve devletimiz 15 Temmuz’da hain FETÖ kalkışmasını yaşandı.

TÜRK ORDUSUNUN  YANINDAYIZ

Türk ordusu Mehmetçiğimiz, Ak Parti’nin hatalarını düzeltmek için Suriye ve Kuzey Irak’ta hainlere karşı canıyla, kanıyla mücadele ediyor. Bizler hiç ama hiç düşünmeden Türk silahlı kuvvetlerimizin yanındayız. Bu içerinde bulunduğumuz zor şartlarda Türkiye’de bir hareket başladı. Meral Akşener önderliğinde. Türk milleti de buna destek verdi. Çünkü Türkiye karanlık günlerden geçiyor. Hainler ile yol yürüyenler ülkeyi içinde bulunduğu karandık durumdan kurtaramazlar. Bunu güneşin altında toplanan, sağcısı, solcusuyla ay yıldızlı bayrağın altında toplanan beşikten mezara, ben varım diyen siz cesurlar kurtaracaksınız.

AKŞENER CUMHURBAŞKANI OLACAK

Meral Akşener yola çıktığında “parti kurdurtmazlar” dediler, kurduk “seçime sokmazlar” diyorlar seçime de gireceğiz. Genel Başkanımız ilk seçimde Cumhurbaşkanı olacak. Onun aday olması için hiçbir engel yok. 20 Milletvekili imzası yeterli. Ama biz yüzbinlerce oy ile Cumhurbaşkanı adayı yapıp, Allah’ın izniyle daha sonra Cumhurbaşkanı yapacağız.

İyi partideki bu hareket cesurlar hareketidir. Bu hareket bir kadın hareketidir. Tıpkı Kurtuluş Savaşındaki gibi kadınlarımız olaya el koymuştur. Kadınların girdiği yerde zafer yakındır. Yerel seçimlerde de Balıkesir’de birinci parti olacağımıza inancım tam. İlçe Belediyelerini İyi Parti’nin adayları yönetecek.

Biz çıktığımız bu yolda yerelden genele birinciliğe talibiz. Bugünkü kongre bulara vesile olacak” dedi.

NİYET HAYIR,

AKIBETTE HAYIR

Öte yandan konuşmasına Afrin şehitlerine başsağlı, ailelerine sabır dileyerek başlayan İyi Parti Genel Sekteri ve Parti Sözcüsü İzmir Milletvekili Aytun Çıray, “Afrin’de savaşmakta olan çocuklarımıza güç, kuvvet ve inanç temenni ediyorum” dedi.

İyi Parti’nin Türkiye’nin geleceği olduğunu ifade eden Çıray, parti olarak anayasal devleti yeniden inşa etmek istediklerini ifade etti. Çıray, özetle şunları dile getirdi: “Ben bu salonda bir iktidar çıkışı gördüm. Büyük, demokrasi hareketleri Ege’den başlar Marmara’dan rüzgar alır ve Türkiye’yi sarar götürür.

Kongreyi düzenleyen teşekkür ediyorum, özellikle hanım efendilere ve gençlik kollarına özellikle teşekkür ediyorum. Bu parti geleceğin partisi.

7 HAZİRANDA SİYASİLER

HALKIN MESAJINI ALAMADI

7 Haziran seçimlerinde bu millet siyasete bir şey söyledi. Milletin söylediğini siyaset anlayamadı, siyasetçi anlayamadı. 7 Haziran seçimlerinden sonra bırakın hükümet kurmayı eğer, siyasetçi halkın mesajını alsaydı bugün Adalet ve Kalkınma Partisi diye bir parti yoktu.

Seçimlerin olduğu akşam, bir takım siyasiler, milletin mesajını yok saydı. Televizyonlara çıkıp yeniden seçim istediler. Millete inanmadılar. “Sen bana inanmaz mısın”  dedi, millet “sen hükümet kurmaz mısın” dedi “al o zaman seni tekrar muhalefet yapıyorum” dedi. Hadise budur karışık bir hadise yoktur.

Milletin mesajı siyaset ve siyasetçi tarafından muhalefet tarafından alınmamıştır. O gün mesaj alınıp, o gün hükümet kurulmuş olsaydı bugün Türkiye bunları konuşulmayacaktı. Belki de şehit vermemiş olacaktık, etrafımız düşmanlarımızla çevrili olmayacaktı, ekonomi rehin edilmiş olmayacaktı. Reza Zarrab Türkiye’de yargılanmış, Türkiye’de cezaevine girmiş olacaktı. Burada AKP’yi eleştiriyorum ama milletin sesini duymamazlıktan gelenleri de size şikayet ediyorum.

 

ÜLKE ADIM ADIM

BÖLÜNMEYE GİDİYOR

Meral Akşener’e parti kurmanız lazım dedim. Ülkeyi altımızdan çekiyorlar muhalefet lazım dedim. Neden “ben” dediğinde “millet sizi soruyor” dedim. Meral Akşener, Recep Tayyip Erdoğan ile tek başa çıkacak lider olarak görünüyor. Bir dönemin bir bürokrat, devlet adamı, siyasetçi olarak yakın tanığı oldum. Gelip geçen tecrübelerle gördüm ki bu ülke bir yere götürülüyor. Adım adım bölünmeye götürülüyor.

SURİYE’NİN REJİMİ

TÜRKİYE’NİN MESELESİ DEĞİL

Suriye meselesi gündeme geldiğinde mecliste söz aldım ve şunları söyledim. Ne yapmak istiyorsunuz? Suriye’ye demokrasi getirmek istiyorlarmış! Yahu Türkiye’ye demokrasi getirdin de Suriye’ye mi götüreceksin, Suriye’ye götürdün de Irak’a mı götüreceksin? Irak’a götürdün de Arabistan’a mı götüreceksin. Suriye’nin rejimi Türkiye’nin meselesi değildir. Türkiye’nin meselesi olmayan bir konuda bir tek kişi şehit olursa cinayettir dedim.

İyi parti bir siyasi, milli ihtiyaçtan ortaya çıkmıştır. Yeni kurulmuş 4,5 aylık bir partinin genel başkanı dün Adana’da bugün İstanbul’u sallıyor. Bu büyük bir hadisedir. Bu büyük bir hadisedir.

BU ÜLKEYİ BU ÇUKURDAN

ÇIKARMAYA KARARLIYIZ

Muhteşem bir kadro ile yola çıktık. Anayasa meselesinde bir partinin içinden çıkarak bu mücadeleyi vermek her babayiğidin harcı değildir. İyi partinin ciddi bir kadrosu var. Dünyanın saygı duyduğu bir merkez bankası başkanı bizim genel başkan yardımcımız. İktidar partisinde dahi yok. 4 büyükelçi ile ülkenin dış politikasını takip ediyor genel başkanımız. Bu ülkeyi bu çukurdan çıkarmaya kararlıyız.

İYİ PARTİ ANAYASAL

DEVLETİ YENİDEN İNŞA ETMEK

İyi parti bir ihtiyaçtan ortaya çıkmıştır. Partileri kurabilirsiniz. Parti kurarsınızda parti kurmak turşu kurmaya benzemez. Parti kurduğunuz zaman partinin yürümesi lazım. Partiyi 40 kişi ile kurup dilekçeyi İç İşleri Bakanlığına verirsiniz de. O kadar olur. Milletin kendisi partiyi kurarsa işte bu salonlar dolar.

Bize proje soruyorlar Her konuda çalışmamız var. Her şeyin siyasette yeri ve zamanı var. İyi partinin en büyük projesi, mutlak kuvvetler ayrılığına dayalı hukukun üstünlüğüne dayalı yıkılmış olan Anayasal devleti yeniden inşa etmek. Güçlendirilmiş parlenmenter sistemi 21. yüzyılın şartlarına göre çağdaş dünyaya uyun sağlayacak şekilde yeniden getirip Türk Milletinin önüne koymak bu partinin tarihi misyonudur.

BİZ HÜR VE SERBEST SEÇİM

MÜCADELESİ VERİYORUZ

Bir seçim yasası getirdiler. İki bölümü var bu yasanın birinci bölümü ittifak ikinci bölümü hile bölümü. Amaç ne? Başkanlığı kaybetmeyi gören Sayın Erdoğan, ömür boyu başkan yapmak. Diğer amaç yüzde 3’e düşmüş bir partiyi meclise sokmak. Bu milletin oyunun üzerinden pazarlık yapanları ayıplıyorum. Buna rağmen anket yaptırıyorlar, çarpıyorlar, bölüyorlar  yüzde 50+1 çıkmıyor. O zaman başka maddeler koyuyorlar. Hileyi meşru hale getiriyorlar. Yapamayacaksınız. İşin kısası siyasi hareketler Türkiye içinde bulunduğu durum, mecliste koltuklarda yada siyasi koltuklarda sallanarak hareket ediyor olmazsınız. O sabit çünkü. İyi Partilikler koltuktan kalktı sizinle birlikte yürüyorlar. Türkiye’nin anayasası, devrimleri, gençleri, hür ve serbestliği için İyi Parti yola çıktı. Niyet hayır, akıbette hayır olacak” dedi.

Öte yandan İl Başkanı Nedim Tuna’nın tek aday tekli liste ile girdiği seçimlerde mevcut Başkan Nedim Tuna, bu kez seçimle göreve gelerek güven tazeledi. Nedim Tuna Başkanlığındaki Balıkesir İyi Parti İl yönetimi ise şu isimlerden oluştu; Ahmet Metinler, A.İhsan Bayrak, Ayberk Armağanb Ölmez, Ayşey Gökkurt Şeker, Ali Nusret Memiş, Begüm Küçükoğlu, Büşra Çoban, Cemile Arkaş, Cengiz Ulus, Dilek Yanmaz, Emine Nur Kırtıl, Fahri Türk, Faruk Demirarslan, Ferit Girgin, Fisun Ayman, Gülay Menteş, Gürkan Bağcı, Hakan Sevilmiş, Hanife Kurt, Hasan Çetin, Hüseyin Hacıoğlu, Hakan Göre, İrfan Kaya, İsmail Özay, Kemal Tetik, Keriman Kültür, M.Ali İkiz, Mermet Cur, Mehmet Erol Taşkesen, Mehmet Pala, Mustafa Parlak, Mehmet Ünal, Metin Özpınar, Mustafa Akagündüz, Mustafa Çevik, Müfit Özcan, Nadim Köse, Nadir Sürenlioğlu, Nurgül Yıldız İnce, Önder Yüksek, Özgür Çelebioğlu, Özgür Özcan, Rabia Uğun, Seda Sandıkçıoğlu, Sema Erol, Sezai Dolanbay, Süleyman Adnan Koylan, Şükrü Şık, Vehbi Akkılınç, Selda Sezen, Yaşar Meyvacı, Yunus Dağdelen.

İl Disiplin Kurulu

Engin Ada, İlyas Güneş, Sedat Yılmaz, Ruhi Baş, Özgen Kültozatan, Semra Şık, Selahattin Durmaz, Necla Kaya, Nejdet Karabulut.

Üst Kurul Delegeleri

Nedim Tuna, Nadim Köse, Emine Nur Kırtıl, Nurgül Yıldız İnci, Gülay Menteş, Necmi Sert, Vedat Bayraktar, Hüseyin Uysal, Mehmet Emin Karabulut, Arif Demir, Erol Aydemir, Mehmet Saraçoğlu, Ayşe Turgay, Kamil Gültekin Öztürk, Abdullah Ceylan, Ömer Öztürk.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa