Bugünkü Haberler
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
1- Gençlerbirliği 8 8 0 0 16 24
2- Boluspor 8 6 2 0 13 20
3- Adana Demirspor 8 5 1 2 12 16
4- Gazişehir Gzntp 8 4 2 2 11 14
5- Giresunspor 8 4 1 3 8 13
6- Denizlispor 8 4 1 3 10 13
7- Osmanlıspor FK 8 4 0 4 11 12
8- Ümraniyespor 7 4 0 3 9 12
9- Afjet Afyonspor 8 3 2 3 13 11
10- Hatayspor 8 3 2 3 8 11
11- Altay 8 2 3 3 10 9
12- Adanaspor 8 2 3 3 9 9
13- Balıkesirspor 7 2 3 2 8 9
14- Altınordu 8 1 4 3 8 7
15- İstanbulspor 8 1 4 3 10 7
16- Eskişehirspor 8 1 2 5 6 5
17- T.Y.Elazığspor 8 1 1 6 8 4
18- K. Karabükspor 8 0 1 7 2 -2
Üst Lig Play Off Alt Lig

SON YORUMLAR

CHP’DE YENİ BAŞKAN SERKAN SARI
CHP’DE YENİ BAŞKAN SERKAN SARI
7 Ocak 2018 18:00
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 4 defa Okundu

Gala Yaşam Merkezinde gerçekleştirilen CHP İl Kongresinde Mevcut Başkan Ender Biçki ile Serkan Sarı yarıştı. Kongrede Serkan Sarı, 330 delegenin oyunu aldı ve başkanlığa seçildi. Mevcut Başkan Ender Biçki ise 287 oyda kaldı. 1 oy ise geçersiz sayıldı.

Divan başkanlığı Denizli Milletvekili Kazım Aslan yaptığı kongrede faaliyet ve hesap raporlarının okunmasının ardından konuşmalara geçildi. Konuşmalar bölümünde parti iki itiraza rağmen seçimlerin, kongrenin blok liste yapılmasına karar verildi.

“CHP İKTİDARA HAZIR”

Kongrede ilk olarak konuşan Divan Başkanı Kazım Aslan, seçilecek arkadaşa arkasında durulması gerektiğini hatırlatarak, Balıkesir’de yerel seçimlerde başarıya ulaşılması gerektiğini söyledi. Aslan, CHP’ye bu dönemde büyük görevler düştüğünü belirterek, CHP’nin PKK, FETÖ terör örgütü, IŞİD ve Türkiye’nin komşuları konusunda söylediklerinin hepsinin birer birer doğru çıktığını söyledi ve CHP’nin kadrolarıyla iktidara hazır olduğunu söyledi.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması sonrası çalışma raporu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajı okundu.

Daha sonra kürsüye gelerek Balıkesir ile ilgili anılarını anlatan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, iktidarı sert bir dille eleştirdi. CHP’nin 36. Olağan Balıkesir kongresi Türkiye’ye bir çıkış noktası olacağını söyleyen İnce, iki adaya da başarılar diledi.

“3Y YERİNDE DURUYOR”

İnce konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’de anayasası anayasa mahkemesi tarafından katledilen bir ortam var. Hukuk emirle işliyor. Türkiye’de KHK’lar günlük yaşantımızı düzenliyor. Türkiye’de tek bir adam her şeyi belirliyor. Partisinin il kongresinde iki aday varsa o kongreyi iptal ediyor. Bu noktada 2019 seçimleri öncesinde kongrelerimizi yapıyoruz. 2019’a giderken çok çalışkan olmalıyız.

3 Kasım 2002’den önce Türkiye’nin 3Y sorunu vardı. Yolsuzluk, yasaklar ve yoksulluk. AKP işbaşına geldiğinde 3Y’yi bitireceğiz dedi. Bu 3Y şimdi aynen katmerli bir şekilde yerinde duruyor. Bunlar Y uzmanı. Yeni Y’ler geldi. Anadolu toprakları böyle yüzsüz görmedi. Yağmacılık bunların asıl işi oldu. Yandaşlık, yiyicilik, yalakalık, yağcılık, yılışıklık, yapaylık, yırtıklık, yüzdelik, yapaycılık bunların işi değil mi? kandıran, kandıran bunları. Önüne gelen kandırıyor. Zarrab’a hayırsever dediler, itirafçı çıktı. Hizmet eri dediler terörist çıktı. Dün Adalar’a gitti şov yaptı. Önünde Doktor olan insanlar Nuh’un cep telefonu ile konuştuğunu söylüyor. Bunlar kafayı kırmış.

Biz ilkokula giderken Türkiye’ye kendi kendine yeten 7 ülkeden birisi diyorlardı. Şimdi dışarıdan saman alıyoruz. İnek Uruguay’dan, saman Yunanistan’dan, ayran milli içki, hepsi yabancı ayran nasıl milli oluyor? BAE Dış İşleri Başkanı Fahrettin Paşa’ya hırsız diyor. Ekvator bize nota verebiliyor. Ama Türkiye’de Nuh’un nükleer enerji kullanan gemisini anlatacak kadar cahil hocalar bilim adamı sıfatını taşıyor. Kışlalarda askerlere at eti yediriyorlar. Mehmet Ağar kefil oluyor, İstanbul Emniyet Müdürü tahliye oluyor. Çevre Bakanlığı tarhana yapmış adına AK tarhana diyorlar. 500 gram diyorlar tartıyorsun 250 gram çıkıyor. Ulan ondan bari çalmayın.

“BU YÜZSÜZLERE ANLADIKLARI DİLDEN CEVAP VERECEĞİZ”

RTE’nin FETÖ ile alakası yoktur dedi yeni kurulan bir parti başkanı. Bende buradan sesleniyorum. Erdoğan’ın alakası yoktur ama hizmetleri çoktur. Menfaat birlikleri, koalisyon ortakları, rol arkadaşları vardır. Ne istediyse vermiştir. Para basmıştır, arsa vermiştir, yasa değiştirmiştir. FETÖ’nün isteği üzerine gizli tanık yasasını çıkarmıştır. FETÖ ile AKP aynı bedende iki ruh gibidir. Birbirlerini tamamlıyorlar. Bazı utanmazlar, bazı reziller CHP ile FETÖ’yü PKK’yı yan yana getirmeye çalışıyorlar. Bu itin ulumasıdır, köpek havlamasıdır, bu rezilliktir. Bu yüzsüzlere anladıkları dilden cevap vereceğiz.

Cumhuriyet reklam arası oldu, kurucuları ayyaş oldu, Nutuk suç delili oldu, Lozan hezimet oldu, keşke yunan galip gelseydi diyenler baş tacı oldu, Atatürk’ün adını her yerden çıkardılar, bayramlarda hastalanıp meydanlardan kaçtılar. Bunlar AB’ci, ABD’ci, milliyetçi, futbolcu oldular. Bunlar Atatürkçü olamaz dedim sonunda onu bile oldular. Şimdi bize sizde Atatürkçü müsünüz diyorlar. İnsanlık tarihi mücadelelerle doludur. Son 5 bin yılda 15 bin savaş görmüştür. Demokrasi mücadelesi kolay değildir. Bedel ödersiniz. Bu bedeli ödeyeceğiz.

Çok iyi örgütleneceğiz, çok çalışacağız. Son referandumda sandıklarda oy çaldırmadık ama YSK’yı çaldılar. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Pir Sultan’ın dediği gibi dönen dönsün biz bu yoldan dönmeyeceğiz. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın CHP.

İnce konuşmasının ardından adayları, belediye başkanları ve vekilleri kürsüye davet ederek basına fotoğraf verdi.

“TÜRKİYE’NİN EMEĞİ GASP EDİLİYOR”

Daha sonra konuşan CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça’da AKP iktidarını ve OHAL kapsamında çıkarılan KHK’ları eleştirdi. Havutça, “KKH’yı anayasa mahkemesine götüremiyoruz. Meclis Türkiye’nin en önemli gücü. Bizim çıkardığımız maddeler anayasa mahkemesi tarafından iptal ediliyor. Türkiye’nin egemenliği gasp edilmiş durumda. 35 KHK çıktı şu ana kadar. Bunların meclise gelmesi gerekiyor. Sadece 5 tanesi geldi. CHP’nin bütün kongrelerinde hesabımızı kitabımızı birliğimizi örgütlemek zorundayız.

16 Nisan’dan sonra Türkiye başka bir rejime gitti. Yüzde 50+1 gerekiyor. Bizim yüzde 30 oyumuz var. CHP kendi içerisinde bir barış hareketini oluşturacağız. Ondan sonra delegasyon sistemini kaldırmamız lazım. Biz vekil arkadaşlarımızla ön seçime girdik. Çıkan sonuca herkes saygı gösterdi. Tüzüğümüzde seçimlerin nasıl olacağı belli. Türkiye’yi yönetmek istiyorsak Cumhurbaşkanlığını kazanmamız lazım. Oyumuzu 2’ye katlayacak bir şekilde çalışmalıyız. Bu şekilde halkın karşısına gitmeliyiz.

Balıkesir’de 8 vekil var. 3’ü CHP’den. Balıkesir’in yarısını biz yönetiyoruz. Ben eminim ki referandumda alınan iyi sonucu kendi içerimizde gerekli ittifakları yaparak Balıkesir’in gönderine altı oklu bayrağı çekmek bizim namus borcumuz olsun. Balıkesir bunu yapar, inanıyorum. En iyi ilçe başkanım, benim ilçe başkanım demeliyiz. En iyi belediye başkanım benim belediye başkanım demeliyiz. Bunları söylersek başarılı oluruz”

“BUGÜNÜ DOĞRU OKUMAMIZ GEREKİYOR”

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm’de Meclisin by pass edilerek, ülkede tek adam diktatörlüğünün egemen olduğunu söyledi. Tüm, “Bir ülkede devrim olması için objektif ve subjektif boşlukların olması gerekir. Bugün yaşadığımız dönemde cumhuriyeti esir aldılar, laiklik rafa kaldırıldı. Bugünü doğru okumamız gerekiyor. Diyanetin açıklamasını gördünüz. Bu hangi vicdanda var. Çağ dışı bir rejime ülkeyi teslim edemeyiz. Bunlar yaşanırken CHP’nin her neferi bunu düşünerek hareket etmeli. Gerici düzeni yıkmayı hedeflemeliyiz, 2019’u hedeflemeliyiz, Balıkesir’i nasıl alırız onu hedeflemeliyiz, Genel Başkanımızı  nasıl Cumhurbaşkanı yaparız onu düşünmeliyiz.

2019’da bu diktatörü mutlaka götüreceğiz. Kurdukları şirkette kendi ailesi var. Halk yoksulluk ile boğuşuyor kendisi malları yurtdışına götürüyor. Öğretmenler atanamıyor, gençler işsiz. Kadın cinayetleri arttı. 15 yıllık AKP döneminde 14 bin kadın sokakta katledildi. Bunların felsefesinde kadın erkek eşit değildir. Umut CHP’dir. Onun için bu umutla yola çıkıyoruz. FETÖ’yü ararsanız CHP’de değil saraylarda, bakanlarda, bürokratlarda arayın”

“BAŞKANLARIMIZIN VERİLMEYECEK HESABI YOK”

Kongrede konuşan bir diğer CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’da görevden alınan CHP’li Belediye Başkanlarını savundu. Akın, “Bizim başkanlarımızın verilemeyecek hiçbir hesabı yok” dediği konuşması şu şekilde: “

Belediye başkanlarımız kumpas kurularak görevlerinden uzaklaştırılıyor. Bizim başkanlarımızın verilemeyecek hiçbir hesabı yok. Saraydan gelen talimatlarla bu uygulamayı red ediyoruz, tanımıyoruz. Bizim belediye başkanlarımız rüşvet almadılar, para aklamadılar, Malta’da şirket kurmadı, orada para aklamadı.

Demokrasiyi AKP karanlığından kurtarmak için çok çalışacağız. 2019 seçimlerine hazır olarak çıkacağız. Kimseni şüphesi olmasın. Bu kongre hassas bir dönemde yapılıyor. AKP’nin dayatmalarına rağmen birlik ve beraberliğin yansıtılması bize yararlı olacaktır. OHAL dediler olağan oldu. Demokrasiyi, anayasayı, hukuku askı altına aldılar. Bunların muhalefete asla tahammülü yok, tartışma kültürleri yok. İstedikleri bu. Bu ülkeyi bırakmamak için mücadele vermek zorundayız.

Taşeron işçilerin haklarını savunduk, onların arkasında olduk, kölelik dedik, kadro dedik. Kimseden görüş almadılar, meclise götürmediler ve ortaya yeni yeni problemlerle ortaya çıkan bir sistem getirdiler. Bunun sadece adında taşeron yok. Eşit işe eşit ücret yok. Mücadele vermeye devam edeceğiz.

Cumhuriyetin ilanından 1 yıl sonra Diyanet kuruldu. Diyanet şimdi toplumu ayrıştırıyor, infial yaratan fetvalar veren, iktidarın amaçlarına hizmet veren bir kurum haline geldi. Bu zihniyete çocuklarımızı teslim etmeyeceğiz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Laik bir devletin kurumu olan Diyanetin başkanı derhal istifa etmelidir. Kendisi çok büyük bir tehdittir.

Bugün bu salonda kim seçilirse seçilsin partimize hizmet verecek. Tam bir birlik ve beraberlik içerisinde birbirimizi çok severek tek ses olarak çalışacağız. Bu bizim namus borcumuz. Balıkesir’i kazanarak çiftçinin, esnafın, gencin, kadının, emeklinin, işçinin Balıkesir’de yaşayan herkese kazanan bir Balıkesir vereceğiz”

“BU KONGREDEN ÇIKACAK SONUÇ

PARTİMİZİ 2019’A TAŞIYACAK”

İl Başkanı Ender Biçki, ise kongrenin önemine dikkat çekerek, “Bu kongre 2019’un en kritik kongrelerinden biri. Balıkesir Kuva-yi Milliye şehri. Bu kongre Erzurum, Sivas Kongreleri gibi önemlidir. Çünkü bu kongreden çıkacak sonuç partimizi 2019’a taşıyacak” dedi.

CHP’nin önünde önemli bir dönem olduğunu ifade eden Biçki, konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “2019 bizim için çok önemli. 69 yıldır merkezde CHP’li bir belediye başkanı olmadı. Hep birlikte 69 yıl sonra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni CHP bayrağını dikeceğimiz günler çok yakın ve bunu başaracağız. Bu hedefle yola çıktık. Buradan herkese duyuruyorum. Eğer başkanlığı kazandıramazsam partiden hiçbir görev talep etmiyorum. Çünkü biz siyaseti kendimiz için yapmayız. Bizim siyaset anlayışımızda parti vardır. Biz partimizin neferiyiz. Bizim için siyaset budur, partiyi bir yere taşımaktır. Hedefimiz 2019’da Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin semalarına CHP bayrağı dikmek. Bu bizim namus borcumuz, vatan borcumuz.

8 Ocak’tan itibaren il başkanlığı bünyesinde araştırma gruplarını koruyacağız. Kaybettiğimiz ilçeleri kazanmaya çalışacağız. Bu ilçelere merkez ilçeleri de ekleyeceğiz. Parti dışındaki partilerle, sendikalarla, STK’larla çalışacağız ve 2019’a kadar sağlamlaştıracağız. İl başkanlığı bünyesinde yerel seçim birimini oluşturacağız. İlçelerle 2019 hedefine dönük planlamaları yapacağız. Yerel yönetim akademimiz 2 kez uygulandı. Bunu devam ettireceğiz. Referandumda çıkan sonuç 2019’da zafer kazanacağımızı gösterdi. Sandığa gittiğinizde elinizi vicdanınıza koyun ve bize bir dönem daha yetki verin. Bir olacağız, beraber olacağız”

BİZ İKTİDAR İÇİN GELİYORUZ

Kongrede son konuşan Serkan Sarı ise bugünedek yapılan hizmetlere teşekkür ederek bu hizmetleri daha ileriye götürmek için aday olduğunu söyledi. Siyasete ise CHP ile başladığını ve yine CHP’de sona erdireceğini belirten Sarı, şunları söyledi; “Bugün artık iktidar olma zamanı. Biz iktidar için geliyoruz. Yapılan hizmetlere teşekkür ediyoruz. Bu hizmetleri daha da ileriye götüreceğiz. Ama biz artık iktidar istiyoruz.

Serkan Sarı sadece il başkanı adayı. Başka bir makama aday değil. Ben örgütümle birlikte omuz omuza mücadele etmeye hazırım. Artık bizim ihtiyacımız olan tek şey sevgi, saygı ve güven. CHP içerisinde siyaset yapan herkese sevgi duymak zorundayız. Bu mücadelede bende varım diyen herkese saygı duyacağız. Bana güvendiğiniz gibi bütün CHP’li yoldaşlara güvenmek zorundayız. Bizim 2 hedefimiz var. İlk hedefimiz yerelde ikinci hedefimiz genelde iktidar olmak. İhtiyacımız olan 50+1. Biz bu 1 oy neredeyse örgütümüzle orada olacağız. 20 ilçemizde çok önemli. Hepsini kazanacağız. Yerelde Büyükşehri almanın zamanı geldi. Biz üzerimize düşen sorumluluğu biliyoruz. Düzenli olarak toplantılar yaptık ve çalışma döneminin hazırlığını tamamladık. 8 Ocak sabahı iktidara koşan bir yönetim olmak istiyoruz. Umudu örgütleyen bir anlayışla yola çıkıyor. Karşı tarafı olmayan bir siyaset anlayışı ile geliyoruz. Kopmalara izin vermeyeceğiz.

Benim için bir sürü kimlik yapıştırdılar. Benim tek kimliğim CHP kimliğidir. Onun, şunun adamı dediler. Ben Atatürk’ün adamıyım. Kişiler için değil CHP için mücadele edeceğiz. Bizlerin arkasında kimse yok. Karşımıza aldığımız kimse yok. Bizle omuz omuza mücadele etmenizi istiyoruz. Çalışacağız, kazanacağız. Siyaset bana ne verecek demeceğiz. Kişisel siyaset yapanların parti içinde yeri yok. Makamlar bizim için mevkii değil mevzii olacak. Toplumun karşı tarafı olmayan bir siyasete ihtiyacı var. Bizim karşı tarafımız dışarıda, AKP zihniyetinde. Faşist iktidara dur diyecek tek umut CHP’dir.

Rüzgar Ankara’dan esecek derler. Biz Genel Başkanımızın mücadelesini biz burada sokak sokak çalışarak yerelde estireceğiz. İktidarı istiyorsak 8 Ocak sabahı durmamak üzere yola çıkıyoruz ve sizlerin desteğini istiyoruz. İlk hedefimiz yerelde iktidar olmak. Bunun için mücadele edeceğiz. Sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanlığı. Yereldeki hakimiyeti kuracak bizleriz. Belediye seçimlerini kazanmak yetmiyor. İkinci hedefimiz Başkanlık seçimleri. Şehrin her köşesinde uyum içerisinde mücadele vereceğiz. Kimseyi kırmadan mücadele vereceğiz. 20 ilçe başkanıyla uyum içerisinde çalışmamız gerekiyor. Üyelerimizle uyum içerisinde çalışmamız gerekiyor. CHP’nin Balıkesir’deki gücünü kimse hafife alamaz. Artık umudu örgütlemek için yola çıkma zamanı. Bu umudu örgütleyecek olanlar bizleriz. Bizim artık bundan sonra gençleri siyasete davet etmemiz gerekiyor. CHP’nin genç siyasetçilere ihtiyacı var. Onlarla siyaset yapmayı öğrenmeliyiz. Biz yönetimimizde gençlere yer verdik, vermeye de devam edeceğiz. Kadınlarımızın siyasetin her alanında yer almasını istiyoruz. Mezhepçilik anlayışının bizde yeri yok. Merkezinde insan olanlarız. Bu bilinci hiçbir zaman unutmamalıyız. Bizim için mücadele eden tüm yoldaşlara saygı ile sarılacağız.

Ben siyasetime CHP ile başladım ve ömrümün sonuna kadar CHP’de siyasete devam edeceğim. Bizler bugün karşınıza umudu örgütlemek için geliyoruz. Artık Balıkesir’in her sokağında omuz omuza mücadele olacak. Yüzde 26 oy oranı bizle yetmiyor. Bütünleştirici olmak zorundayız”

CHP’NİN YENİ YÖNETİMİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığına seçilen Sekan Sarı’nın yeni yönetimi ise şu isimlerden oluştu; İl Yönetim Kurulu: Besim Kemal Akalın, Serpil Akgül, Gökhan Aşkan, Hürmüz Aşkan, Melih Bağcı, Özgür Başaran, Kenan Bila, Cengiz Çekdemir, Tümdeniz Çelebi, Tuna Demir, Ülker Demir, Gökhan Donat, Meryem Dursun, Hasan Ertem, Uğur Fiskeci, Hasan Gömeç, Servet Güzel, Esen İnanöz, Melda Kar, Necip Koçak, Halil İbrahim Özdemir, Ersin Özden, Burç Özoğuz, Ali Tiritoğlu, Nuray Topan, Şerif Topuz, Emrah Türk, Anıl Dergah Uysal, Mehmet Yağcıoğlu, Filiz Yavuz, Bengi Yıldırım, Yurt Yıldırım

İl Disiplin Kurulu: Salih Mehmet Aslan, Nuri Bal, E.Betül Gemalmaz Dikici, Cemal Kavak, Ertal Küçükaslan, Metin Özcan, Mustafa Özkan, Ogan Şeker, Hüseyin Şener

Kurultay Delegeleri: Atilla Atakay, Ensar Aytekin, Tancan Barçın, Senay Cankaya, Haydar Çuhadar, Salih Enis Ermiş, Mete Erol, Rahmi Gençer, Tayfun Gerkuş, Murat Gökdemiz, Dursun Mirza, İbrahim Palaz, Hüseyin Sarı, Serkan Sarı, Hüseyin Şalmanlı, Dilek Yalçın

 

Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
lynda course free download
download samsung firmware
Download Nulled WordPress Themes
udemy course download free


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa