Bugünkü Haberler
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
1- Gençlerbirliği 8 8 0 0 16 24
2- Boluspor 8 6 2 0 13 20
3- Adana Demirspor 8 5 1 2 12 16
4- Gazişehir Gzntp 8 4 2 2 11 14
5- Giresunspor 8 4 1 3 8 13
6- Denizlispor 8 4 1 3 10 13
7- Osmanlıspor FK 8 4 0 4 11 12
8- Ümraniyespor 7 4 0 3 9 12
9- Afjet Afyonspor 8 3 2 3 13 11
10- Hatayspor 8 3 2 3 8 11
11- Altay 8 2 3 3 10 9
12- Adanaspor 8 2 3 3 9 9
13- Balıkesirspor 7 2 3 2 8 9
14- Altınordu 8 1 4 3 8 7
15- İstanbulspor 8 1 4 3 10 7
16- Eskişehirspor 8 1 2 5 6 5
17- T.Y.Elazığspor 8 1 1 6 8 4
18- K. Karabükspor 8 0 1 7 2 -2
Üst Lig Play Off Alt Lig

SON YORUMLAR

AK Parti Karesi’de Baytekin dönemi
AK Parti Karesi’de Baytekin dönemi
1 Ocak 2018 14:08
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 11 defa Okundu

Millet uzun adama her zaman sahip çıktı

Kongrede ilk konuşmayı Ak Parti Balıkesir Koordinatörü ve Trabzon Milletvekili Divan Başkanı Muhammet Balta, yaptı. Balta, Türk milletinin en zor zamanlarda uzun adama, milletin adamına, milletin partisi Ak Parti’ye her zaman sahip çıktığını söyledi. Balta kongrelerde demokrasi vurgusu da yaptı.

Balta, “Ak Parti kurulduğu günden itibaren kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan önderliğinde 80 milyon insana güzel hizmetler yapmıştır. Yapılan hizmetler ezilmiş olan mağdurlara da Müslüman ülkelere büyük hizmetler yapılmıştır. Türkiye güçlü olduğunda onlarda kendilerini güçlü hissettiler. Dünyanın dört bir tarafında ecdadımızın miras bıraktığı insanlık, hizmet ve eserlerinde onarılmasıyla ilgili çok büyük çalışmalar yapıldı.

Bütün engellemelere rağmen, en son 15 Temmuz FETÖ hain, alçak darbe girişimine bile bu millet el ele vererek, genel başkanını, uzun adamın bir işareti ile milyonlar sokaklara doldu. İnsanlarımız tankların önüne kendini siper ettiler. Allah bu milletten razı oldu.

En önemlisi yollar yaptık. 25 bin km yol yapıldı, tern yolları yapıldı, marmaray yapıldı, hava alanları yapıldı. Dünyanın her tarafında THY ilk sıralara yükseldi. Her alanda millileştik. Kriz senaryoları çıkardılar. Bu millet uzun adama, milletin adamına milletin partisi Ak Parti’ye her zaman sahip çıktı. Dışarıdaki ve içerdeki düşmanlarımıza güzel cevaplar verdiler.

Bizim yol haritamızda kimseyi ötekileştirme yoktur. Kimseyi dışarıda bırakma yoktur. Bir kişiyi kaybetmeye tahammülümüz yoktur. Bu güzel salondan bu anlayışla çıkacağımıza inanıyoruz” dedi.

 

-2019’da gece gündüz çalışıp Türkiye’nin geleceği için milletimizden onay alacağız 

Kongrede açılış konuşmasını Ak Parti Karesi İlçe Başkanı Kemal Aydemir, yaptı. Aydemir, “Kutlu yürüyüşümüzde elde ettiğimiz en büyük pay şüphesiz mahallelerde dava bayrağımızı dalgalandıran mahalle başkanlarımızındır. Başarımızın bir payı da kapı kapı dolaşan ak davanın hak davası olduğunu anlatan kadın kollarımızındır. Bu başarı gençlik kollarımızındır. Bu başarı eşini, evini, ikinci plana atan yol arkadaşlarımızındır.

Ak Parti dünyanın en büyük siyasi organizasyonlarından birisidir. Milleti ezen bir toplum için değil, hizmetkar almak için yola çıkan insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla ülkemizin yönetim paramitkasını değiştiren bir parti olarak inşallah 2023 hedeflerimizde hayata geçireceğiz.

Türkiye 15 yıl içinde önemli mesafeler kat etti. Hayal gibi görünen nice hedeflere ulaştı. Bizim daha büyük hedeflerimiz var. 2023 yılında bu ülkeyi dünyanın en iyi 10 ülkesine yükseltmek istiyoruz. 2019 tarihi yeni Türkiye hizmetlerinin milletimizden bir kez daha onay alacağı Türkiye’nin geleceğe emin adımlarla ilerleyeceği bir tarih olması için tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımızla beraber gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Mazeret üretmeden davamızın ne olduğunu bilerek çalışıyoruz

Daha sonra Konuşan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, belediye başkanlığına aday olma sürecini anlatarak, ülkeye hizmet anlamında farklı kültür, farklı gelir gruplarından farklı mesleklerden kişi ile Recep Tayip Erdoğan’ın ortak paydasında bir araya gelerek çıktıkları yolda başarılı oldukları için mutlu olduklarını söyledi.

Yücel, “Allah’a hamd olsun Ak Parti 1994 yılından buyana her türlü kitabı hazırlamış, belediyecilik ile ilgili tecrübeleri kaleme almış. Belediyeciliğin 5 felsefesi çıktı. Katılımcı belediyecilik. Sosyal belediyecilik dedik, çevre belediyeciliği, hizmet belediyeciği dedik ve belediyeciliklerin hangi yaş grubuna ile ilgili ne yapmamız gerektiğini belirledik ve yaptık. Kanaat önderleri, partimiz ve Kemal başkanımızla 3,5 yıldır belediye başkanlığını hakkaniyetli bir şekilde yerine getirmek için çalıştık. Mazeret üretmeden davamızın ne olduğunu bilerek çalışıyoruz” dedi.

 

-Bu kutlu yolda kucaklayıcı olmamız lazım

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise Ak Parti teşkilatlarının çıktığı bu kutlu yolda kucaklayıcı ve birleştirici olması gerektiğini söyledi. Kafaoğlu, “Balıkesir uzun adam ne derse onun arkasında. Ona sevdalı, oda Balıkesir’e sevdalı. Biz göreve geldikten sonra hemen Balıkesir’e geldi.

Balıkesir Kurtdereli Mehmet Pehlivanların memleketidir. Balıkesir Çanakkale Savaşını değiştiren Seyit Onbaşıların şehridir. Zağnos Paşaların, Hasanbabaların, Gönenli Mehmet Efendilerin memleketidir. Burada maneviyat vardır, kardeşlik vardır. Burada bizi biz yapan değerler vardır. Hiç tereddüttünüz olmasın 30 Mart 2019’da da Balıkesir kendinden söz ettiren il olacak. Balıkesir daha önce bunu başardı. 2004 yılında Türkiye oratalaması yüzde 42’ydi, Balıkesir yüzde 44 aldı. O zaman Genel Başkanımızdan ödüller almıştık, inşallah 2019’da da aynı ödülleri alacağız.

Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için var olacağız. Sağımıza, solumuza bakmadan kim var denildiği zaman ben varıp deyip birbirimize sahip çıkacağız. Herkesi kucaklayacağız. Tek başına teşkilatların başarabileceği bir iş değil bu. Üyesinden, sandık müşahidine kadar, mahalle başkanından kadın kolları, gençlik kollarına ana kademeye kadar alınteri var, gözyaşı var, dualar var. Bu sebeple birlik ve beraberlik içinde bu kongreleri yaparak kutlu yürüyüşe devam etmemiz lazım.

Bizim AK Parti’nin dışındaki insanları da kucaklamamız lazım. Bizi ölüdrmeye gelen bizde dirilmeli. Küsmek için bahaneler üretmemeliyiz. Allah’ın izniyle bir araya getiremeyeceğiz insan yok. Balıkesir olarak ta bir milyon 200 bin insanı kucaklayacağımıza inanıyorum” dedi.

Milletvekilleri Kasım Bostan ve Sema Kırcı’nın da birer konuşma yaptığı kongrede vekiller çıkan son Kanun Hükmündeki Kararnameler hakkında delegeleri bilgilendirdi. Ak Parti hükümetinin belirlediği 2023 ve 2071 hedefleri doğrultusunda emin adımlarla yoluna devam ettiğini söyleyen vekiller bu bağlamda partiye emek veren herkese teşekkür ettiler.

 

-Bizim sevdamız millet

Kongrede son konuşan Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan ise makam ve mevkilerin geçici olduğunu hatırlatarak, millet sevdası için bu kutlu yolda mücadele ettiklerini söyledi. Demiraslan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İlçelerimizde kongrelerimizi tamamladık. Bazı ilçelerimizde ilçe başkanı düzeyinde bazı ilçelerimizde yönetim kurulu düzeyinde değişikliklerimiz oldu. Ama hamd olsun kongreler sonrası büyük bir birliktelik ve beraberlik gördük. İl Başkanı olarak büyük mutluluk duydum. Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın.

Bizim için aslı olan koltuk ve makam değildir. Biz bu davayı millet sevdası için yapıyoruz. Bizim sevdamız millet sevdamız. Bu memlekete bu vatandaşa nasıl hizmet ederiz biz bunun derdindeyiz. Benim bütün teşkilatın bu olaya böyle bakıyor.

Biz büyük bir aileyiz, bizim sevdamız büyük. 2019’un önemli bir yıl. Bizlerin çok çalışmamız lazım. Sadece Türkiye için değil mazlum ülkeleri için çok çalışmalıyız” dedi.

Kongrenin kalan kısmı basına kapatılırken, Akın Emiroğlu’nun listelerindeki isimlerin istifası sonrası seçime giremediği kongrede Genel Merkezin geçtiğimiz hafta işaret ettiği Mesut Baytekin tek aday tek liste girdiği kongrenin galibi oldu.

Ak Parti Karesi İlçe Teşkilatında Mesut Baytekin başkanlığındaki yeni yönetim ise şu isimlerden oluştu: Çetin Dağ, Halil İbrahim Konuk, Nedim Kayhan, Hamdi Demir, Soner Gürbüz, Emin Kaya, Nuri Yiğit Başaran, Arzu Özergen, Metin Çiftçi, Sedat Akgün, Mustafa Kurt, Mücahit İkiz, Edip Eşref Esen, Emin Demirbaş, Cemile Sarıgam, Yusuf Seçkin, Ahmet Güröz, Muhammed Sadık Ünal, Oktay Yılmaz, Mehmet Kırkağaç, Batıkan Hazar Mızrak, Hakkı Marmaralı, Nuri Aktürk, Murat Akpınar.

İL KONGRESİ ASİL: Mesut Baytekin, Yücel Yılmaz, Hasan Demiraslan, Yusuf Hocaoğlu, Nuri Aktürk, Batıkan Hazar Mızrak, Nilgün Baysal, Hakkı Marmaralı, Adil Çelik, Mesut Akbıyık, Hülya Kamçı, Sibel Başoğlu, Tülay Babuşçu, Ayşe Akbaş, İsmail Afacan, Mehmet Kızıl, Baki Yarımdağ, Metin Demirbaş, Ahmet Sevinç, Mesut Tekin, Sami Cansever, Türkan Buğra, Musa Yılmaz, Yusuf Ziya Kısaer, Şani Erdal, Dinçer Orkan, Okan Telaşeli, Sümeyra Duman, Cihan Güreşçioğlu, Mücahit İkiz, Kadir Dağlı, Kıymet Eryılmaz, Halil İbrahim Konuk, Bekir Bayyiğit, Naim Bostan, Soner Gürbüz, Besim Oruç, Ramazan Yavaş, Ali Osman Eser, Oktay Yılmaz, Muhammed Sadık Ünal, Selami Demir, Hasan Avcı, Sedat Ağan, İbrahim Özışık, Talat Akgül, Sait Şengül, İsmail Meriç, Fatma Erişen, Mustafa Eyigül, Bekir Yurttekin, Ragıp Başlı, Kadir Palaz, Yusuf Şenal, Türkan Özcan, Fuat Üstün, Ahmet Uslu, Ahmet Rusuhi Kasapöz, Adem Pak, Burak Doğan, Alaittin Aydın, Ceyda Çıkrıkçı, Güldemir Ocaktan, Metin Çiftçi, Nuran Öztürk, Recep Mandacı, İdris Altıntaş, Muhittin Diker, Murat Akpınar, Bahattin Aydoğan, Mustafa Çanakçı, Sabri Yeşilova, Süleyman Akar, Turgay Kapan, Murat Sağbilge, Uğur Demiraslan, İbrahim Peker, Hüseyin Memiş, Berkay Kelemençe, Tamer Sarp, Ömer İğdeci, Cihat Şimşek, Ramazan Çekiç, Aziz Dereli, Şaban Çekim, Tarık Çetin.

 

Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
udemy free download
download huawei firmware
Premium WordPress Themes Download
udemy free download


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa